Kādi pamatkritēriji ir jāievēro, lai veiksmīgi izvēlētos laulību gredzenus, kas ne tikai priecēs jūs un jūsu otro pusīti visu atlikušo dzīvi, atgādinot par skaisto savienību, bet arī akcentēs katra spilgto individualitāti un vienreizējo stilu? Der atcerēties un ielāgot dažus galvenos:

  • gredzenu profils,

  • gredzenu platums,

  • cik krāsu zelts būs ietverts gredzenos,

  • cik un kādi un dārgakmeņi būs gredzenos, to daudzums un izkārtojums.

Gredzenu profils.

Paši izplatītākie gredzenu profili ir pusapaļi vai arī taisnstūra. Lai blakus pirkstiem būtu ērti un gredzeni ikdienas gaitās netraucētu, ir nepieciešams, lai to profila biezums būtu vismaz 1,3 mm – 1,5 mm .

 

 

Tāpat arī ir kombinētie profili, piemēram, gredzena pamatnē ir taisnstūra profils, bet tam virsū ir iestrādāts pusapaļš profils, tādejādi vizuāli radot ekskluzīvu divstāvu gredzenu iespaidu.


 

Gredzenu platums.

Tradicionāli laulības gredzenu platums svārstās no 2 mm – 10 mm. Taču, ja izšķiraties pasūtīt ekskluzīvus un vienreizējus laulību gredzenus, tad to ieteicamais platums ir 5 mm un vairāk.

Cik krāsu zelts var būt ietverts gredzenos?

Pārsvarā laulību gredzeni tiek izgatavoti no viena, divu vai trīs krāsu zelta, un visvairāk izplatītākās krāsas ir sarkana, dzeltena un balta. Krāsu kombinācija gredzenos var būt ļoti dažāda, piemēram, ja gredzena platums ir 6 mm, tad 2mm var būt no baltā zelta, bet 4mm – no sarkanā. Arī formās krāsu savienojumu kombinācijas var būt dažādi variējamas, jo ir iespējams izgatavot taisnus, ieslīpus un viļņveida gredzenus.

                                                                

 

Dārgakmeņu daudzums un izkārtojums gredzenos.

Parasti laulību gredzenos tiek iestrādāti briljanti, kurus biežāk izvēlas sievietes, taču vīrieši – retāk. Dārgakmeņu daudzums un izkārtojums laulību gredzenos ir atkarīgs no jaunlaulāto gaumes un maciņa biezuma.

                                                                       

 

Galvenais materiāls, no kura šobrīd tiek izgatavoti laulību gredzeni, ir 585 proves zelts, kas var būt dažādās, vairākās krāsās; retāk tiek izmantots 750 proves zelts.